Yalçın Keresteye'e Hoşgeldiniz
ENGLISH
ÜRÜNLERİMİZ

İTHAL VE YERLİ KERESTE

alt text

Rus Çıralı Kereste:

Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılır. Yumuşak dokusu kolay işlenebilme özelliği sağlar. Sibirya bölgesi sarı çam ağaçlarından elde edilir.

alt text

Rus Beyaz Kereste:

Genellikle Amerikan ve pres kapı imalatında kullanılır. Kolay işlenebilir bir malzemedir. Eskitme türü mobilyalar için lif dokusu nedeniyle çok uygundur. Rus ladin ağaçlarından elde edilir

alt text

Lareks Kereste:

Her türlü masif doğrama ve mobilya imalatında kullanılır. Özellikle dış cephelerde suya dayanıklılığı nedeniyle tercih sebebidir. Sert dokusu uzun ömürlü ve sağlam olmasının nedenidir. Sibirya bölgesi kara çam ağaçlarından elde edilir. Rus sediri olarak da bilinir.

Diri odun 5-10 cm genişlikte, sarımsı ile kırmızımsı beyaz renkte, öz odun kırmızımsı sarı, kahverengimsi, kırmızı olup giderek koyulaşır.

Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. Öz odun oldukça dayanıklıdır.Diri odun kolay emprenye edilir.Ticari adları; Çam, Scots Pine, Red deal, Rewwood (İng.), Gemeine kiefer, Föhre (Alm.), Pin Commun (Fr), Sarı Çam (Tr) olarak sıralanabilir.

alt text

Yerli Beyaz Kereste:

Genellikle Amerikan ve pres kapı imalatında kullanılır. Kolay işlenebilir bir malzemedir. Eskitme türü mobilyalar için lif dokusu nedeniyle çok uygundur. Karadeniz bölgesinin köknar ve ladin ağaçlarından elde edilir.

alt text

Kayın Kereste:

Her türlü masif doğrama ve mobilyada, lambri, alet sapları, tornacılıkta ve müzik aletleri yapımında kullanılır. Öz odunu kırmızımsı kahverengidir. Sert dokusu nedeniyle uzun ömürlü ve sağlamdır. Çok iyi tornalanma özelliğine sahiptir. Kolay yapıştırılır, renk verilebilir, çok iyi cila kabul eder. Karadeniz bölgesi, Kafkasya ve Avrupanın birçok bölgesinde yetişir

alt text

İnşaatlık Kereste:

İnşaat kalıbı ve çatı yapımında kullanılan tahta ve kalaslardır.

alt text

worker

YALÇIN KAĞIT

Firmamız yurt dışından ithal ettiği çeşitli kâğıt ürünlerini Samsun'daki depomuzdan veya Adana'daki depomuzdan yurt içi ve yurt dışına satmaktayız.