Yalçın Keresteye'e Hoşgeldiniz
ENGLISH
ÜRÜNLERİMİZ

İTHAL VE YERLİ TOMRUK

alt text

SİBİRYA Çam Tomruk

Rusya nin sibirya bölgesindeki subemiz tarafindan özenle Seçilerek Siniflandirilmis taze (fresh) tomruklar limana getirilir

alt text

İskenderun Depo

Gemilerle ithal edilen tomruklar iskenderun’daki depomuza getirilir. Ve siz sayin müsterilerimizin istedigi ebatlarda satisa sunulur.

alt text

Çam TÜRLERİ

Türkiye ormanlarının %38,5 sahasına yayılmıştır. Ülkemizde Karadeniz, Marmara , Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetişmektedir.Dünya'da Rusya , Sibirya , Urallar ve Komi bölgelerinde yetişir. Ayrıca Kuzey ve Orta Avrupa, Güney İspanya, Kuzey İtalya İskandinav ülkerinde ve Amerika'da yaygındır.

Diri odun 5-10 cm genişlikte, sarımsı ile kırmızımsı beyaz renkte, öz odun kırmızımsı sarı, kahverengimsi, kırmızı olup giderek koyulaşır.

Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. Öz odun oldukça dayanıklıdır.Diri odun kolay emprenye edilir.Ticari adları; Çam, Scots Pine, Red deal, Rewwood (İng.), Gemeine kiefer, Föhre (Alm.), Pin Commun (Fr), Sarı Çam (Tr) olarak sıralanabilir.

alt text

İŞLENME ÖZELLİKLERİ:

Kolay işlenir, iyi tutkallanır , elastikiyeti iyi boyanabilir , cilalanabilir , tornalanabilir ,soyulabilir,iyi çivi tutar ve renk verilebilir.

KULLANIŞ YERLERİ:

Binalarda kapı,pencere, doğrama, köprü inşaatı, uçak ve gemi güverte döşemeleri , ağaç malzemenin kullanılabileceği her yerde değerlendirilebilir. İç-dış cephe kaplamalarında (lambri, döşeme), kaplamacılıkta, kontrplak, oymacılıkta, tornacılıkta,tel direği, maden direği,su içi inşaatlarda ve travers olarak kullanılabilir

alt text

DİĞER TÜRLERİ :

Türkiye'de Sarı Çam, Kara Çam, Kızıl Çam , Fıstık Çamı, Halep Çamı. Dünya'da Kore ve Japon çamı, Asya Çamı, Sibirya Sarı Çamı, Merkos Çamı, Khasya Çamı' dır.

alt text

worker

YALÇIN KAĞIT

Firmamız yurt dışından ithal ettiği çeşitli kâğıt ürünlerini Samsun'daki depomuzdan veya Adana'daki depomuzdan yurt içi ve yurt dışına satmaktayız.